Jak wiadomo, strona powinna cieszyć oko, a nie powinna zawierać tylko samego tekstu. Gdy strona nie posiada grafiki, jest pusta i nieciekawa co skłania użytkowników do szybszego opuszczenia jej. Dlatego też grafika jest bardzo ważną częścią każdej strony Internetowej. Nawet jeśli potrafisz przyciągnąć czytelników samym tekstem, to grafika jest dopełnieniem dzieła.

 

Nie powinniśmy używać do wyszukiwania obrazków wyszukiwarki Google ze względu na prawa autorskie znalezionych tam obrazków Co może skutkować problemami z prawem.

 

Skąd więc wziąć Darmowe źródła grafiki

Flickr

Można z niego pobierać darmowe obrazki do użycia na stronie internetowej lub blogu. Wbrew pozorom jest darmowy, a należy do grupy Yahoo. Wystarczy ustawić wyszukiwanie z opcją Creative Commons, w skrócie CC. Jeżeli zamierzamy włożyć zdjęcie na stronie internetowej, powinniśmy zaznaczyć opcję dla celów komercyjnych. Można udostępnić obrazek bezpośrednio z serwera lub ściągnąć je na dysk swojego komputera, a następnie wstawić link na swoją stronę internetową. Jedynym minusem jest to, że musimy podać informacje o autorze obrazu.

 

Sxc.hu

Jeden z pierwszych serwisów na świecie oferujących darmowe obrazki na stronę internetową. Żeby pobierać obrazki z tego serwisu, trzeba się w nim zarejestrować. Warto przed ściągnięciem zdjęcia sprawdzić jego warunki licencji. Gdy już jesteśmy zarejestrowani, możemy bezpiecznie ściągnąć zdjęcia na swoją stronę internetową. Serwis nie sprawdza, czy zdjęcie jest opatrzone prawem autorskim kogoś innego.

 

Public domaain

Public domainto zdjęcia i inne materiały, które utraciły prawa autorskie. Zdjęcia znajdujące się w domenie publicznej są również darmowe. Jest bardzo dużo serwisów oferujących takie zdjęcia całkowicie za darmo. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę public domain przeszukiwać ogromną liczbę stron internetowych.

Przykłady takich stron:

http://www.publicdomainpictures.net/?jazyk=PL

https://pixabay.com

http://www.public-domain-photos.com

http://www.freeimages.com


Skąd można darmowo pobrać obrazki na swoją stronę internetową?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *