Jak zainstalować WordPressa krok po kroku na  serwerze www/ oraz lokalnych serwerach: WAMP XAMPP WebServ

W tym tutorialu będziemy dostarczać Państwu szczegółowe instrukcje jak zainstalować wordpressa na swoim koncie hostingowym

Ta metoda będzie działać na serwerach

 • webd.pl
 • cba.pl
 • nazwa.pl
 • home.pl
 • linuxpl.com
 • localhost
 • superhost
 • az.pl
 • hostinger
 • ovh
 • hekko
 • zenbox
 • oraz każdy inny

 

KROK 1: Pobierz pakiet instalacyjny WordPress

Aby rozpocząć proces instalacji, najpierw trzeba pobrać pliki instalacyjne z oficjalnej strony. Zaleca się, aby zawsze pobierać i instalować najnowszą stabilną wersję WordPressa.

Po kliknięciu na przycisk do pobierania najnowszej wersji WordPressa, pakiet instalacyjny zostanie zapisany na dysku twardym. Następnie rozpakuj go do osobnego folderu.

jak zainstalować wordpressa
pobieranie wordpressa

KROK 2 Przesłać pliki na serwer i zainstalować wordpressa.

Teraz trzeba załadować wyodrębnione pliki i foldery na serwerze WWW. Najprostszym sposobem, aby przesłać pliki instalacyjne jest używanie protokkołu FTP.

WAŻNE! Jeśli chcesz aby twój WordPress został zainstalowany na domenie głównej (np www.mojepoglady.pl), należy przesłać wyodrębnione pliki do folderu public_html lub głównego folderu domeny zależnie od hostingu.

Można wysłać pliki pośrednictwem FTP za pomocą aplikacji klienckiej jak Total Commander lub poprzez cPanel -> Menedzer plików -> Prześlij plik(i).

wrzucanie pliku na serwer
total commander

 

KROK 3 Tworzenie bazy danych MySQL na której postawimy wordpressa

Teraz trzeba utworzyć bazę danych MySQL i przypisać użytkownika do niej z pełnymi uprawnieniami. Po utworzeniu bazy danych MySQL i użytkownika, upewnij się, że zapisałeś nazwę bazy danych, nazwę użytkownika i hasło do bazy danych, które właśnie stworzyłeś.

 

KROK 4 Proces instalacji

Teraz nadszedł czas, aby przejść do witryny, aby rozpocząć proces instalacji.   Otwieramy swoją strone np. http://www.twojadomena.pl w preferowanej przeglądarce.

Jak zainstalować wordpress na subdomenie:

Wystarczy wrzucić pliki do utworzonego wcześniej folderu subdomeny a potem uruchomić instalację z adresu http://www.subdomena.twojadomena.pl

Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć jest komunikat z informacją, że nie masz pliku wp-config.php i należy go utworzyć. Wystarczy kliknąć na przycisk utwórz plik konfiguracyjny  aby kontynuować.

Na tej stronie pojawi się komunikat z prośbą o przygotowanie informacji niezbędnych do instalacji. Skoro mamy już te informacje, wystarczy nacisnąć Przejdź!

Wprowadź dane wcześniej utworzonej bazy danych MySQL i naciśnij Zatwierdź.

WordPress sprawdzi, czy ustawienia są poprawne. Jeśli po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych informacji, pojawi się kolejny ekran potwierdzający poprawność danych naciśnij przycisk Uruchom Instalację.

Na kolejnym ekranie trzeba będzie wprowadzić informacje o wybranej przez siebie nazwie administratora i tytule nowej witryny. Ponadto można określić, czy chcesz by wyszukiwarki indeksowały Twoją witrynę lub nie. Po wypełnieniu tych informacji, należy nacisnąć przycisk Zainstaluj wordpressa. Należy pamiętać, by  podać prawdziwy adres e-mail. Może być później potrzebny, gdy zapomnisz hasła.

TO JEST TO! Twój nowy WordPress został zainstalowany. Można teraz użyć przycisku logowania, aby uzyskać dostęp do zaplecza administracyjnego i rozpocząć blogowanie.

Jak zainstalować wordpressa na serwerach lokalnych: WAMP XAMPP WebServ

Wystarczy wrzucić pliki do folderu htdocs w miejscu gdzie zainstalowaliśmy serwery XAMP WAMP WebServ i uruchomić instalację krok po kroku według powyższej instrukcji.

Jaki hosting wordpress?

Jeśli chodzi o hosting ja polecam nazwa.pl

Ile kosztuje WordPress?

Jest całkowicie darmowy, jak również masa pluginów i skórek.

 

Jak zainstalować wordpressa na serwerze lokalnym i www

Komentarz do “Jak zainstalować wordpressa na serwerze lokalnym i www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *