Do większości wymienionych tu sposobów zarabiania w internecie potrzebna będzie strona internetowa. W głównej mierze do programów partnerskich lub do udostępniania miejsca na reklamę internetową. Można zarabiać w domu na wiele sposobów. Zatem jak zacząć zarabiać w internecie

Im więcej wysiłku włożysz w stworzenie strony, tym większe pieniądze w zamian dostaniesz. Im więcej treści I podstron na stronie internetowej, tym więcej wejść z Google. Raz stworzona strona może generować dla nas pieniądze przez bardzo długi okres czasu. Podstawa to plan, jeśli nie wiemy dokąd zmierzamy, to na pewno tam nie dojdziemy. To Ile zarobisz, zależy wyłącznie od Ciebie.

 

Jak założyć stronę internetową, by zacząć zarabiać w internecie?

 

Aby założyć stronę internetową, potrzebna jest nam domena oraz serwer. Domena to nazwa strony z rozszerzeniem na przykład kraju .pl .com. mojepoglady.pl. Warto spojrzeć nie tylko na ceny domeny, ale także na koszty odnowienia później po upływie 1 roku. W Ovh jest najtaniej i kosztuje 40 zł za rok. Serwer to nic innego jak komputer podłączony do sieci, który 24 godziny na dobę udostępnia stworzoną wcześniej stronę internetową. Ważne, by serwer zlokalizowany w Polsce dzięki temu nasza strona będzie się otwierać trochę szybciej. Ceny serwerów wahają się od 50 zł za rok w górę. Do nawet tysiąca złotych za miesiąc w przypadku serwera dedykowanego. Serwer dedykowany to samodzielna maszyna, którą zazwyczaj administrujemy sami lub wybieramy gotowe oprogramowanie udostępniane przez usługodawcę.

Warte polecenia strony hostingowe oraz sprzedawcy domen na początek to linuxpl.com nazwa.pl

 

Można zakładać strony na darmowych portalach typu blogger.com lub wordpress.com, aczkolwiek jeśli chcemy założyć profesjonalną stronę, powinniśmy kupić domenę oraz serwer. Profesjonalna strona to większy dochód.

Serwery współdzielone zaoferowane na tych stronach są przede wszystkim tanie i dobre na początek. Nadal trzymam tam kilka swoich blogów. Jeżeli chcesz rzucić się na głęboką wodę i kupić serwer dedykowany na przykład w ovh.pl  lub w polskiej firmie gdzie udostępniane są serwery dedykowane. Serwery ovh są zlokalizowane we Francji, mają więc wyższe pingi, aczkolwiek są jednymi z najtańszych w sieci. Na początek wystarczy hosting w polskiej firmie za 50 zł lub tańsze oferty z Allegro, Jednakże przestrzegam przed ofertami z Allegro, gdyż serwery mogą być niestabilne, lub po prostu trafiamy na firmy krzak. Co jest jednoznaczne z utratą utworzonych wcześniej danych.

Jeśli mamy już serwer oraz domenę możemy zacząć pisanie swojego bloga. Warto skorzystać z WordPressa, gdyż jest jednym z najpopularniejszych systemów do prowadzenia bloga. Jest darmowy bardzo często aktualizowany oraz jest do niego bardzo dużo skórek, pluginów oraz wsparcie techniczne.

Gdy mamy już stronę internetową zainstalowaną na serwerze możemy przejść do etapu tworzenia bloga. Nie warto rzucać się od razu na najczęściej odwiedzane słowa kluczowe, a raczej wybrać sobie niszę i trzymać się mniej obleganych haseł. Dzięki temu na początek da nam to więcej ruchu na stronie, co przykładać się będzie na większy dochód z reklam. Żeby w ogóle pojawił się ruch na stronie powinniśmy dodać kilka linków na kilku innych stronach, co przyśpiesza znacząco indeksację. Zaindeksowana strona to odwiedzona przez robota Google. Można też dodać witrynę do katalogów stron lub kupić płatne linki w internecie na przykład na Allegro. Tym sposobem budujemy sobie PageRank. Im wyższy PageRank, tym wyższa pozycja w rankingu Google. Nie jest on jednak wyznacznikiem jakości strony, lecz tylko przybliżoną wartością, do której nie powinniśmy przyjmować aż tak dużej wagi. Ważne by strona była często aktualizowana wtedy robot Google będzie odwiedzał ją o wiele częściej.

Zatem jak zarobić pieniądze na blogu? Jeśli mamy już stronę internetową, która jest w rankingu Google i ma jakąś liczbę codziennych wejść Powinniśmy się zastanowić nad zmonetyzowaniu jej. Możliwości jest wiele, zaczynając od programów partnerskich, kończąc na reklamach kontekstowych typu Google AdSense lub Adkontekst. Można stworzyć też sklep internetowy i sprzedawać jakiś produkt wytworzony przez siebie.

 

 

Jak zacząć zarabiać w internecie – strona internetowa

Komentarz do “Jak zacząć zarabiać w internecie – strona internetowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *