Prowadzenie działalności gospodarczej jest bardzo czasochłonne. Planowanie, zarządzanie, rozwój produktów, sprzedaży, dostawy, e-mail, księgowość, social media marketing. To wymaga czasu. Prosić o pomoc rodzinę i nie mieć czasu nawet zaparzyć sobie kawy.

Twój post na blogu – to ważne, ale nie najpilniejsze zadanie. Wiesz, że to ważne, ale ciężko się motywować dzień po dniu.

„Muszę napisać, artukuł.

„Dziś naprawdę powinien napisać na blogu.

„Dziś będę pisać na blogu.

„Jutro będę pisać,  na blogu …”

Brzmi znajomo?

Jak robią to inni.

Jestem pod wrażeniem blogerów i właścicieli firm, którzy swobodnie komentują, „piszę na blogu przez 15 do 20 minut dziennie. Jestem w stanie usiąść i napisać sześć lub siedem postów z rzędu.”

A Ty?

Blogowanie zajmuje mi godziny. Nie minuty. Godziny. Muszę się położyć, pospacerować lub posiedzieć na Facebooku. By potem nie mieć siły do pisania

To złe podejście. To wspaniałe miejsce na terapię, ale nikt nie chce czytać terapii. Nawet nie ja.

Pomimo tego, że regularnie i profesjonalnie piszę. Mogę to zrobić i piszę coraz szybciej.

Więc jak pisać na blogu szybciej i dlaczego.

1. Masz plan

Kiedyś zwlekałem aż do dnia gdy przyjdzie natchnienie by płynąć z tematem. To nie działa.Jes, bo  powolne i frustrujące. Aby pisac szybciej muszę wiedzieć, co mam zamiar napisać.

Dlaczego to działa: W planowaniu zadań jest ogromna siła. Jest skomplikowane i wykorzystuje przednią część mózgu, korę przedczołową. Bez planu mózg mówi: „Ups, zbyt trudne” w obliczu wielkiego zadania, niejasnego jak pisanie na blogu. Błąka się by znaleźć gdzieś indziej miejsce na skupienie swojej uwagi.

2. Baw się planując

Planowanie wykorzystuje potencjał naszego umysłu. Musi podzielić go na dwa odrębne zadania i zwiększyć wydajność by stworzyć lepszy wynik. Lubię burze mózgów i planowanie przy kawie w ulubionej kawiarni. Napiszę później w moim biurze w moim laptopie to co przyjdzie mi wtedy do głowy.

Dlaczego to działa : Bo w najważniejsze są nawyki. W tych samych czterech ścianach ciężko jest zmienić myślenie na iny tor. Aby przybyło świeżych pomysłów, a następnie je zapisać. Duże przestrzenie o dobrym oświetleniu naturalnym i świeżym powietrzu są idealne do twórczego myślenia.

3. Pisz przez 15 minut dziennie

Raz zaplanowałem sobie, że siądę przy laptopie i będę pisać przez 15 minut. Nie ma znaczenia, co piszesz. W rzeczywistości jeśli utkniesz, po prostu zapisz projekt dopóki nie przybędzie Ci nowych pomysłów. Spróbuj, to działa. Co więcej, po uruchomieniu fantazji może przybyć Ci jeszcze więcej pomysłów.

Dlaczego to działa: Rozpoczęcie pracy jest często najtrudniejszym fragmentem każdego zadania, zwłaszcza tego trudnego. Dobrą wiadomością jest to, że gdy zaczęliśmy jesteśmy prawdopodobnie na dobrej drodze do ukończenia zadania.

4. Ustaw termin ukończenia

Radość bycia szefem jest elastycznością co do terminów. Nie mam ochoty pisać dzisiaj? Zamiast tego zrobię coś innego. Jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Z wyjątkiem tego, że pisanie na blogu jest na ostatnim miejscu.

Siedzenie,myślenie i pisanie to ciężka praca dla mózgu. Priorytety są najważniejsze.

Musimy ustawić sobie terminy dla każdego zadania by oszukać swój mózg co do tego co chcemy zrobić. Im krótszy termin, tym bardziej skoncentrowany jesteś.

Dlaczego to działa: Motywacja jest skomplikowana, ale wiemy na pewno, że jak zbliża się termin nasz poziom stresu wzrasta. Kiedy nasz poziom stresu wzrośnie nasz mózg i ciało jest gotowe do działania. Musimy tylko zacząć i ciężko pracować, aby wykonać zadanie. Jeśli jesteś sumienną osobą jak ja, prześcigniesz narzucone terminy. Jeśli nie jesteś, znajdź coś co Cię motywuje i nagradzaj się.

5. Skup się na końcowym wyniku

Myśl o wakacjach to często najlepsza część, prawda? Wyobraź sobie, że leżysz przy basenie, masz koktajl w ręce. To motywuje do spakowania i wyjazdu.

Pomaga napisać więcej postów. Generowanie pomysłów i pisanie może wydawać się trudne, ale nie koncentruj się na tej części. Skup się na nagrodzie. Dla mnie naciśnięcie przycisku publikowania lub wysłanie gotowego postu jest nagrodą.

Sprawdź co Cię motywuje. Jaka jest nagroda jaką otrzymasz gdy blog będzie popularny? Gdzie jest ten dreszczyk? Skup się na tym, aby to zrobić.

Dlaczego to działa: Istnieją dwa rodzaje wyborów . Unikanie celów czyli utrata naszej publiczności, bo nie napisałem na blogu w ciągu miesiąca lub więcej. Uczucie satysfakcji na naciśnięcie przycisku jest dobrym rozwiązaniem. Nie skupiaj się na tym, co unikasz. Skup się na dobrych rzeczach, które przychodzą gdy wykonasz pracę.